BG / EN | Начало | Карта на сайта | RSS Петък, 02.12.2022
 
       
Министър
Административна структура
Доклади и отчети
История
Стратегически цели на МК
Стратегия за управление на риска в Министерство на културата 2020-2022 г.
Защита на личните данни




















































































Галерия министри на културата
Министър на културата (август 2005 - юли 2009 г.)
Министър на културата (юли 2009 - март 2013 г.)
Министър на културата (13 март 2013 - 29 май 2013)
Министър на културата (29 май 2013 - 6 август 2014 г.)
Министър на културата (6 август 2014 - 7 ноември 2014 г.)
Министър на културата (7 ноември 2014 г. - 27 януари 2017 г.)
Министър на културата (27 януари 2017 г.- 4 май 2017 г.)
Министър на културата (4 май 2017-11 май 2021)
Парламентарен контрол
Интервюта
Заповеди
Политически кабинет
Министър на културата (12 май - 15 септември 2021 г. и 16 септември - 12 декември 2021 г. )
Министър на културата (13 декември 2021 - 02 август 2022)


Министър на културата (4 май 2017-11 май 2021)
БОИЛ БАНОВ
Министър на културата (4.05.2017-11.05.2021)


Роден е на 26.05.1971 г. в София. От 1978 г. учи в Седмо СОУ „Свети Седмочисленици”, което завършва през 1989 г.

Боил Банов завършва „Режисура за драматичен театър” в НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов”, където се дипломира като магистър през 1999 г. Следвал е и в СУ „Св. Климент Охридски” – специалност „Културология”.

Режисьор е на постановки в различни театри в страната – Народен театър „Иван Вазов”, Сатиричен театър, „Сълза и смях”, Драматично-куклен театър „Иван Димов“ – Хасково и др. Сред по-известните му постановки са: „В полите на Витоша” и „Когато гръм удари” от П. К. Яворов, „Вампир” от А. Страшимиров, „Сако от велур” от Станислав Стратиев, „Пет жени в еднакви рокли” от Алън Бол.

15 години Боил Банов е директор на Драматично-куклен театър „Иван Димов“ – Хасково.

За да може да се издържа докато следва в НАТФИЗ „Кр. Сарафов”, работи и като сценичен работник по строежа на декорите в Драматичен театър „Сълза и смях”.

Владее английски и руски.

Шахматист е в Шахматен клуб „Ивис+” в София, участва и в шахматни турнири.

Назначен е за заместник-министър на културата в служебното правителство на 14 август 2014 г.

 

Със заповед от 11 ноември 2014 г. е назначен за заместник-министър на културата в кабинета на премиера Бойко Борисов.

Избран за министър на културата на 4 май 2017 г. от 44-ото Народно събрание.

Принтирай Изпрати на e-mail


Културен календар
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 
цялата програма »
Конкурси/Обяви
(01 - 31.12.2022)
Списък на допуснатите и недопуснати кандидати до защита на концепцията за длъжността „директор“ на дирекция „Международно сътрудничество, европейски програми и регионални дейности“ в Министерството на културата »

(01.2022 - 31.12.2023)
Заповед за прекратяване на конкурса за заемане на длъжността „директор“ на Национален учебен комплекс по култура с лицей за изучаване на италиански език и култура – Горна баня, обявен със Заповед № РД16-89/15.09.2022 г. на министъра на културата »

виж всички »
Зала "Средец"
(21.11 - 08.12.2022)
„Преображение – процес“ на Милена Велчева гостува в Галерия „Средец“ на Министерство на културата »



виж всички »
 
© Министерство на културата на Република България, 2006 | Посещения: 167109080 Изработка : MediaPointDS