BG / EN | Начало | Карта на сайта | RSS Четвъртък, 23.05.2024
 
       
Министър
Административна структура
Доклади и отчети
История
Стратегически цели на МК
Стратегия за управление на риска в Министерство на културата 2020-2022 г.
Защита на личните данни


























































































Галерия министри на културата
Министър на културата (август 2005 - юли 2009 г.)
Министър на културата (юли 2009 - март 2013 г.)
Министър на културата (13 март 2013 - 29 май 2013)
Министър на културата (29 май 2013 - 6 август 2014 г.)
Биография
Министър на културата (6 август 2014 - 7 ноември 2014 г.)
Министър на културата (7 ноември 2014 г. - 27 януари 2017 г.)
Министър на културата (27 януари 2017 г.- 4 май 2017 г.)
Министър на културата (4 май 2017-11 май 2021)
Министър на културата (12 май - 15 септември 2021 г. и 16 септември - 12 декември 2021 г. )
Министър на културата (13 декември 2021 - 02 август 2022)
Министър на културата (02 август 2022 - 03 февруари 2023)
Министър на културата (03 февруари 2023 - 06 юни 2023)
Министър на културата (06 юни 2023 - 9 април 2024)


Биография
    
   Петър Стоянович е роден на 25 юни 1967 г. в София.
   Завършва Немската езикова гимназия в София. Следва „Германистика" в СУ „Климент Охридски" (1988 - 1989), завършва „Обща история" и „История на Източна и Югоизточна Европа" във Виенския университет (1989 – 1995). Паралелно посещава семинари и лекции по германистика, теология и театрознание. Има научна степен „магистър по философия" на Виенския университет (1995). Защитава с отличие докторска степен - „доктор по философия" на Виенския университет (1998).
   Автор е и на монографиите: “Между Дунав и Нева. Княз Фердинанд І Български през погледа на австро-унгарската дипломация 1894-1899″, изд. „ЛИК”, С., 1999 г., научна теза, “Границите на европейската империя”, сп. “Разум” (2002), “Известният непознат: Иван Стоянович-Аджелето (1862-1947)”, изд. „Сиела”, 2012 г., както и на много статии и интервюта.
   П. Стоянович е парламентарен секретар на Министерството на външните работи в периода февруари 1998 - март 2000 г. Ръководи бюрото на Надежда Михайлова като заместник-председател на Европейската народна партия - 1999 – 2003 г.
Началник на Кабинета на министъра на външните работи Надежда Михайлова от март 2000 до юли 2001 г.
   Международен секретар и член на Националния съвет на СДС (2001-2003), секретар на НИС на СДС (2002 - 2003). Заместник-председател на СДС-София (2002-2003). Политически (2003 - 2007) и международен секретар (2005 - 2007) на ПП "Движение Гергьовден". Председател на ПП "Движение Гергьовден" (април 2007 - септември 2010 г.) Напуска ПП "Движение Гергьовден" през април 2011 г.
   След септември 2010 г. е журналист на свободна практика, от 2012 г. - колумнист на в.”Преса”.
   От 29 май 2013 г. - министър на културата в кабинета на Пламен Орешарски.

Принтирай Изпрати на e-mail


Културен календар
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
цялата програма »
Конкурси/Обяви
(16.05 - 31.07.2024)
СПИСЪК НА КАНДИДАТИТЕ ЗА УЧАСТИЕ В КОНКУРС ЗА ДЛЪЖНОСТТА „ГЛАВЕН ЕКСПЕРТ“ В ДИРЕКЦИЯ „АДМИНИСТРАТИВНО ОБСЛУЖВАНЕ И ЧОВЕШКИ РЕСУРСИ“ В МИНИСТЕРСТВО НА КУЛТУРАТА »

(08.05 - 30.09.2024)
Информация на вниманието на допуснатите кандидати до конкурса за длъжността „Главен експерт“ в отдел „Счетоводство“ в дирекция „Бюджет и финансово-счетоводни дейности”, Министерство на културата »

виж всички »
Зала "Средец"
(30.04 - 24.05.2024)
СРЕЩА С ИЗКУСТВОТО НА СТАВРИ КАЛИНОВ: “POST MORTEM” »



виж всички »
 
© Министерство на културата на Република България, 2006 | Посещения: 182073794 Изработка : MediaPointDS