BG / EN | Начало | Карта на сайта | RSS Сряда, 11.09.2024
 
       






























































































ПРЕДВАРИТЕЛНАТА ОЦЕНКА КАТО ИНСТРУМЕНТ ЗА ПОДОБРЯВАНЕ НА НОМИНАЦИОННИЯ ПРОЦЕС Е ОТ ГОЛЯМО ЗНАЧЕНИЕ, ПОСОЧИ МИНИСТЪР ТОДОРОВ В ИЗКАЗВАНЕТО СИ В РАМКИТЕ НА 46-АТА РАЗШИРЕНА СЕСИЯ НА КОМИТЕТА ЗА СВЕТОВНО НАСЛЕДСТВО

обратно

(22.07.2024)

  Министърът на културата Найден Тодоров представи позицията на страната ни в рамките на 46-ата разширена сесия на Комитета за световно наследство днес, 22 юли. Той благодари на домакините от Индия, както и на директора на Центъра за световно наследство Лазаре Елунду Асомо за представения ни доклад за дейността на Центъра и за изпълнението на решенията на Комитета.






  „Българската делегация отбелязва с признателност дейностите, извършени в различните региони на света, с особено внимание към приоритетите на ЮНЕСКО, като Африка; равенството между половете; младежта; малките островни развиващи се държави“, посочи министър Тодоров. По думите му изминалата година бе предизвикателна за изпълнението на решенията от разширените сесии, затова той поздрави Центъра и консултативните органи за тяхната подкрепа към държавите членки.





  „Миналата година разширихме регионалното си сътрудничество чрез различни инициативи, включително имахме съвместна номинация. Предварителната оценка като инструмент за подобряване на номинационния процес е от голямо значение за страната ни и до септември планираме да подадем нова номинация“, информира министър Тодоров. 

  Според него мултидисциплинарният подход и насърчаването на синергията между различните конвенции в областта на културата са приоритет за България и страната ни е доволна да види силното сътрудничество в областта на биоразнообразието и наследството.

  „България приветства усилията на Центъра за световно наследство в преследването на целите за устойчиво и отговорно развитие и в насърчаването на вписването на обекти от държави, които не са представени в списъците на световното наследство, за да ги направи по-справедливи, надеждни и представителни“, категоричен бе министър Тодоров.

  Той допълни, че новите технологии трябва да се използват по устойчив и отговорен начин, за да помогнат за опазването на световното наследство и поздрави екипа на Центъра за инициативата за създаването на Платформата за карти на световното наследство. „Всъщност в момента дигиталната платформа за културно наследство е една от много важните теми в България“, посочи българският министър на културата.

 



Принтирай Изпрати на e-mail
обратно

Културен календар
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
цялата програма »
Конкурси/Обяви
(10.2024 - 31.01.2025)
Информация на вниманието на допуснатите кандидати до конкурса за длъжността „главен инспектор“ в Инспекторат по чл. 46 от Закона за администрацията в Министерство на културата »

(09.09 - 31.12.2024)
СПИСЪК НА КАНДИДАТИТЕ ЗА УЧАСТИЕ В КОНКУРС ЗА ДЛЪЖНОСТТА „НАЧАЛНИК НА ОТДЕЛ“ В ОТДЕЛ „РЕГИОНАЛНИ ДЕЙНОСТИ“, ДИРЕКЦИЯ „МЕЖДУНАРОДНО СЪТРУДНИЧЕСТВО, ЕВРОПЕЙСКИ ПРОГРАМИ И РЕГИОНАЛНИ ДЕЙНОСТИ“, МИНИСТЕРСТВО НА КУЛТУРАТА »

виж всички »
Зала "Средец"
(03.2024 - 13.09.2025)
ИЗЛОЖБА С ИЛЮСТРАЦИИ ПО “ДИВИ РАЗКАЗИ“” ПО ПОВОД 105 ГОДИНИ ОТ РОЖДЕНИЕТО НА НИКОЛАЙ ХАЙТОВ »



виж всички »
 
© Министерство на културата на Република България, 2006 | Посещения: 186256442 Изработка : MediaPointDS