BG / EN | Начало | Карта на сайта | Контакти | RSS Четвъртък, 30.03.2017
 
       
За нас
Административни услуги, извършвани от дирекция ”Авторско право и сродните му права” и график на длъжностните лица, които ги извършват
Съвет за защита на интелектуалната собственост
Документи за регистрация по закона за административното регулиране на производството и търговията с оптични дискове, матрици и други носители, съдържащи обекти на авторското право
Регистрация на артистични групи
Авторскоправни индустрии
Организации за колективно управление на авторски и сродни права
Регистър на организациите за колективно управление на права по чл. 40 от ЗАПСП.
Осиротели произведения
Контакти
Договори


















































Административни услуги, извършвани от дирекция ”Авторско право и сродните му права” и график на длъжностните лица, които ги извършват

Административни услуги, извършвани от дирекция „Авторско право и сродните му права” и график на длъжностните лица, които ги извършват:

І. Регистрации и удостоверявания по Закона за административното регулиране на производството и търговията с оптични дискове, матрици и други носители, съдържащи обекти на авторското право и сродните му права:
1. Регистрация на дейността по възпроизвеждане на обекти на АПСП върху оптични дискове и други носители без запис – Петя Апотолева, главен експерт, приемно време – всеки ден от 14:00 ч. до 16:00 ч.
2. Вписване на промени в обстоятелствата в регистъра по чл. 9, ал. 9 от ЗОАРПТОДМДНСОАПСП и издаване на ново удостоверение.
3. Удостоверяване на сделките за възлагане на производство и възпроизвеждане на матрици със запис, на оптични дискове и на други носители, съдържащи обекти на авторското право и сродните му права – София Пръмова, главен експерт, приемно време – всеки ден от 14:00 ч. до 16:00 ч., Петя Апотолева – главен експерт, приемно време – всеки ден от 14:00 ч. до 16:00 ч.
4. Удостоверяване на сделките за придобиване на права за възпроизвеждане и/или разпространение на звукозаписи или записи на аудиовизуални произведения - София Пръмова, главен експерт, приемно време – всеки ден от 14:00 ч. до 16:00 ч., Йордан Андонов - главен експерт, приемно време – всеки ден от 14:00 ч. до 16:00 ч.
5. Удостоверяване на всяко внасяне на матрици, оптични дискове и други носители, съдържащи звукозаписи или записи на аудиовизуални произведения” - София Пръмова, главен експерт, приемно време – всеки ден от 14:00 ч. до 16:00 ч., Йордан Андонов - главен експерт, приемно време – всеки ден от 14:00 ч. до 16:00 ч.
6. Удостоверяване на всяко изнасяне на матрици, оптични дискове и други носители, съдържащи звукозаписи или записи на аудиовизуални произведения”- ” - София Пръмова, главен експерт, приемно време – всеки ден от 14:00 ч. до 16:00 ч., Йордан Андонов - главен експерт, приемно време – всеки ден от 14:00 ч. до 16:00 ч.
7. Обезсилване на удостоверение и/или издаване на актуално удостоверение по глава втора от ЗОАРПТОДМДНСОАПСП - София Пръмова, главен експерт, приемно време – всеки ден от 14:00 ч. до 16:00 ч., Йордан Андонов - главен експерт, приемно време – всеки ден от 14:00 ч. до 16:00 ч.
8. Издаване на дубликати на актове по глава втора от ЗОАРПТОДМДНСОАПСП
- София Пръмова, главен експерт, приемно време – всеки ден от 14:00 ч. до 16:00 ч., Йордан Андонов - главен експерт, приемно време – всеки ден от 14:00 ч. до 16:00 ч.

ІІ. Регистрации по Закона за авторското право и сродните му права:
1. Регистрация на организациите за колективно управление на авторски и сродни на тях права – Катерина Пашова, държавен експерт, приемно време – всеки ден от 14:00 ч. до 16:00 ч.
2. Извършване на промени в регистрация на организация за колективно управление на авторски и сродни на тях права и/или изменение на издадено удостоверение - Катерина Пашова, държавен експерт, приемно време – всеки ден от 14:00 ч. до 16:00 ч.
3. Заличаване на регистрация на организация за колективно управление на авторски и сродни на тях права в случаите по чл. 40в, ал.1,т.7 от Закона за авторското право и сродните му права - Катерина Пашова, държавен експерт, приемно време – всеки ден от 14:00 ч. до 16:00 ч.
4. Утвърждаване на размерите на възнагражденията, по чл. 40е от Закона за авторското право и сродните му права и/или техни изменения и допълнения - Катерина Пашова, държавен експерт, приемно време – всеки ден от 14:00 ч. до 16:00 ч.
5. Регистрация на наименованията на артистични групи – Катерина Пашова, държавен експерт, приемно време – всеки ден от 14:00 ч. до 16:00 ч.
6. Извършване на справки в регистъра на наименованията на артистичните групи - Катерина Пашова, държавен експерт, приемно време – всеки ден от 14:00 ч. до 16:00 ч.
7. Издаване на документи за вписани в регистъра на наименованията на артистичните групи обстоятелства - Катерина Пашова, държавен експерт, приемно време – всеки ден от 14:00 ч. до 16:00 ч.
Принтирай Изпрати на e-mail


Културен календар
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
цялата програма »
Конкурси/Обяви
(27.03 - 31.05.2017)
СПИСЪК НА КАНДИДАТИТЕ ЗА УЧАСТИЕ В КОНКУРС ЗА ЗАЕМАНЕ НА ДЛЪЖНОСТТА „ДИРЕКТОР” НА НАЦИОНАЛЕН МУЗЕЙ „ШИПКА-БУЗЛУДЖА” »

(27.03 - 31.05.2017)
СПИСЪК НА КАНДИДАТИТЕ ЗА УЧАСТИЕ В КОНКУРС ЗА ЗАЕМАНЕ НА ДЛЪЖНОСТТА „ДИРЕКТОР” НА НАЦИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ »

виж всички »
Зала "Средец"
(30.03 - 14.04.2017)
С ИЗЛОЖБА В ГАЛЕРИЯ „СРЕДЕЦ” ОТБЕЛЯЗВАМЕ 80-ГОДИШНИНАТА ОТ РОЖДЕНИЕТО НА ГОЛЕМИЯ БЪЛГАРСКИ ЖИВОПИСЕЦ ТОМА ТРИФОНОВСКИ »



виж всички »
 
© Министерство на културата на Република България, 2006 | Посещения: 113368139 Изработка : MediaPointDS